W Poznaniu znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Należą do nich nie tylko zabytki ale również różne ośrodki rekreacyjne, muzea oraz parki. Niektóre z nich zasługują na to by poświęcić im choć trochę szczegółowej uwagi.

Basen letni „Chwiałka”

Kompleks basenów letnich znajduje się bok budynku Ośrodka Sportowego. Obejmuje on trzy baseny różnej wielkości:

• basen duży  (50×20 m – wielkość i 1,4-2,3 m głębokość),

• basen mały  (25×15 m – wielkość i 0,9 – 1,2 m głębokość),

• brodzik  (średnica 16 m, głębokość do 0,5 m).

Atrakcjami dodatkowymi znajdującymi się przy basenie średnim są: zjeżdżalnia oraz boiska do gry w siatkówkę. Na terenie basenów istnieje możliwość wypożyczenia leżaków oraz kółek dmuchanych do pływania dla małych dzieci. Opieką medyczną na terenie basenów zajmują się specjalnie przygotowane punkty sanitarne, także pomoc w razie niefortunnych wypadków jest zawsze blisko osoby potrzebującej.

Bula Park Boule i Bowling

Bula Park to wyjątkowe miejsce w Poznaniu, gdyż jedyne takie w Polsce, na którym pasjonaci gier kulami mogą skorzystać z plenerowego bowlingu lub też zagrać w Boule. Na terenie parku znajduje się 6 w pełni zautomatyzowanych torów do bowlingu oraz 5  buldromów. W Bula Park można połączyć 2 przyjemności w jedną. Organizuje się tu także imprezy integracyjne, firmowe oraz okolicznościowe, które w połączeniu z rozrywką proponowaną przez park stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Gokarty – tor kartingowy

Kolejnym, ciekawym miejscem w Poznaniu jest plac Indoor Karting o powierzchni 2600 m2, na którym znajduje się kryty tor do jazdy gokartami. Na terenie obiektu znajduje się także sportsbar oferujący drinki i przekąski dla gości oraz udostępnia poczekalnię z widokiem na tor. Tor ma długość kilkaset metrów, co zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy gokartem. Jest to okazja do przejażdżki prawdziwym, sportowym samochodem.

Lodowisko „Chwiałka”

W Poznaniu znajduje się również lodowisko, które uważane jest za nowoczesny i funkcjonalny obiekt wyposażony nie tylko w wypożyczalnię łyżew i boisko do gry w hokeja na lodzie ale również w barek i obszerną szatnię. Na tle boiska doskonale prezentują się elektroniczna tablica, usytuowana wokół płyty lodowiska banda oraz boksy dla hokejowych drużyn. Dzięki zadaszeniu będzie można pojeździć na łyżwach albo obejrzeć mecze hokeja nie tylko zimą ale przez wszystkie pozostałe pory roku.

Atrakcji, które można znaleźć w Poznaniu można wymieniać wiele. Te, o których warto jeszcze wspomnieć to: Arena LaserMaxx, Malta Ski , Pyrland Park Linowy oraz Termy Maltańskie.

Comments


Add Comment