Mimo iż w Polsce rynek najbardziej luksusowych a co za tym idzie najdroższych restauracji dopiero zaczyna kwitnąć, postanowiliśmy przedstawić Państwu ranking 7 najdroższych lokali na polskim rynku wraz z przykładowym menu.

 

Tamka 43 w Warszawie

Właścicielem tego lokalu jest Pan Robert Trzópek, serwuje om między innymi tuńczyk z grilowanym szczypiorkiem za którego zapłacimy 92 zł, ewentualnie możemy zamówić comber z kaszanką za 75 zł. Gdy zaschnie nam w gardle to za jeden kieliszek Tokaja Aszu wydamy 55 zł, gdy niestety jeden  kieliszek to za mało butelka  Château Haut-Brion wyniesie nas 6800zł.

Trzy Rybki w Krakowie

Przytulni e wyglądający lokal jakim są Trzy Rybki, zaprasza swoich klientów na pstrąga z kawiorem za 45 zł, za przygotowanie pierogów w tym lokalu będzie trzeba zapłacić 45 zł, gdy ktoś się skusi na ziemniaki z chrzanem i serem będzie musiał wyciągnąć z portfela 39 zł.  Dania główne są w cenie do 100zł.

Platinium Palace we Wrocławiu

Zatrudniają 3 mistrzów Polskiej kuchni, więc aby było stać na utrzymanie takich panów obiad czy kolacja muszą sporo kosztować. Przykładowo: polędwica wołowa wyniesie 87 zł, łosoś wędzony posypany pietruszką 62 zł tort sachera ze śmietaną 22 zł.

Amber Room w Warszawa

Kolejna restauracja z Warszawy gdzie za  kapuśniak wydamy 28 zł, podobnież zapłacimy za chłodnik z botwiny,  ziemniaki truflowe z filetem z piotrosza to koszt 96 zł. Jeśli jesteś biznesmenem to za lunch zapłacisz 79 zł w tym lokalu.

La Rotisserie w Warszawie

Czyżby Warszawa zwietrzyła niezły interes na serwowaniu dań w super ekstra wysokiej cenie. Lokal mieszczący się nie opodal centrum, w odróżnieniu do swoich konkurentów za lunch wymaga 140 zł. Szef kuchni poleca tatara z tuńczyka za 64 zł, natomiast  pierś z kaczki w buraczkach wyniesie nas 86 zł, słodki kawałek toru jest kosztem w granicach 34 zł.

Blow Up Hall 5050 w Poznaniu

Jeśli ufać opiniom osób pracujących w Playboyu jest to najlepszy hotel w Polsce. Jak jednak tutaj kształtuje się średnia cena dań, polędwica wołowa z gęsią wątrobą to 99 zł,  cielęcina 72 zł. Comber z królika 39 zł + duży wybór win w przeciętnej cenie.

Pod Łososiem w Gdańsku

Lokal, który gościł między innymi Jana Pawła II. Menu bardzo różnorodne od kawiora z blinem i wędzonym łososiem za 40 zł po łososia faszerowanego szpinakiem w cenie 75 zł. Za homara musimy wyciągnąć z portfela 180 zł.

Comments


Add Comment